TOPlist

Velká rána pro Flyers! Sean Couturier bude týmu chybět minimálně měsíc
5.2.2016 19:30

Naděje Letců z Philadelphie na účast v letošních vyřazovacích bojích dostávají velkou trhlinu. Flyers totiž ve včerejším utkání s Nashvillem, které dokázali vyhrát vysoko 6:3, přišlo o jednoho ze svých klíčových hráčů. Minimálně měsíc se celek z Pensylvánie bude muset obejít bez třiadvacetiletého forvarda Seana Couturiera, jehož ze hry vyřadilo zranění v dolní části těla.

Rodák z Phoenixu měl blíže nespecifikované problémy v dolní části těla již před téměř týdenní přestávkou, která byla na programu díky All-Star víkendu. Couturier vynechal před krátkou pauzou tři utkání, avšak na úterní zápas s Montrealem byl již připraven.

Centr druhé formace Letců z Philadelphie si zranění s největší pravděpodobností obnovil během včerejšího zápasu s Predators. Couturier strávil během prvních dvou třetin na ledové ploše celkem 11 minut a 35 vteřin, avšak do třetí třetiny již mladý forvard nenastoupil.

Couturier je v letošním ročníku nejprestižnější hokejové ligy na světě pro Flyers klíčovým hráčem. Kanadský útočník vynechal na začátku sezóny vinou otřesu mozku 6 utkání, z nichž Flyers dokázali vyhrát pouze jednou. Z celkových 9ti zápasů bez Couturiera vyhráli Letci pouze dvakrát, šestkrát prohráli po základní hrací době a dvakrát na svého soupeře nestačili po prodloužení či samostatných nájezdech.

Podle slov generálního manažera Letců z Philadelphie Ron Hextalla si bude muset velkou část Couturierových minut vzít jedenadvacetiletý útočník Scott Laughton. Své nejlepší výkony pak budou muset předvést také RJ Umberger či Jordan Weal, kteří poslední zápasy sledovali pouze v roli náhradníků z tribuny. GM Flyers taky nevyloučil možnost povolání některého z hráčů farmy Lehigh Valley Phantoms.

Sean Couturier odehrál v letošním ročníku zatím 40 zápasů, během nichž zaznamenal 24 kanadských bodů za 9 branek a 15 asistencí. Třiadvacetiletý útočník je navíc nejlepším hráčem Flyers ve statistice +/- (+9) a klíčovou součástí formace na oslabení.

Autor: David Hél