forum

TOPlist

Flyers jsou se vstupem do sezóny spokojení. Musíme však pár věcí zlepšit, vědí

17.10.2016 20:35

Výkony Flyers nejsou samozřejmě zcela perfektní. Pokud však vezmeme v potaz, že Letci odehráli svá úvodní dvě utkání na ledě soupeře a mezi oběma zápasy nebyl rozdíl ani čtyřiadvaceti hodin, jedná se o dobrý vstup do letošního ročníku NHL.

Svěřenci kouče Davea Hakstola odstartovali novou sezónu v pátek utkáním s LA Kings, kde o osudu celého duelu rozhodla především druhá dvacetiminutovka, v níž Flyers dokázali vstřelit všechny čtyři své branky. O den později se pak Letci představili v Gila River Areně, kde proti domácím Coyotes prohrávali již 1:3, avšak zápas dokázali srovnat a získat tak alespoň bod za prohru v prodloužení.

„Pokud se vám podaří během prvních dvou zápasů získat tři z možných čtyř bodů tak to není vůbec špatné,“ řekl osmadvacetiletý kanadský forvard Wayne Simmonds, který v duelu s Arizonou zaznamenal svůj první gól sezóny.

Letci z Philadelphie v prodloužení s Coyotes absolutně dominovali. Čas v útočném pásmu, skvělé kombinace i individuální akce však na bonusový bod nestačili. Faul Martina Hanzala na Jakuba Voráčka rozhodčí přešli, avšak o několik málo vteřin později se rozhodli vylučovat jednoho z Letců. Během signalizovaného tresu se kotouč dostal až k Oliveru Ekmanu-Larssonovi, který Kojotům vystřelil první dva body.

Flyers tak může mrzet především šance zkušeného forvarda Matta Reada, který ve vyložené šanci nedokázal zvednout puk nad Smithův beton a ukončit tak duel ve prospěch Letců.

„Někdy se vám to prostě neodráží,“ řekl Wayne Simmonds. „Smitty (Mike Smith) předvedl několik kvalitních zákroků, vzali puk a zavezli jej do naší třetiny. Nahodili kotouč do skrumáže a najednou byl puk v naší brance.“

Letci sice prohrávali s Yotes o dvě branky, avšak díky gólům Wayna Simmondse a Matta Reada dokázali srovnat na 3:3.

„Dokázali jsme se z toho vyhrabat,“ řekl na adresu svých svěřenců kouč Dave Hakstol. „Je však trochu zklamáním, že jsme nedokázali získat i druhý bod. Každý bod je totiž hodně cenný.“

Osmadvacetiletý kanadský gólman Steve Mason předváděl během přípravných duelů vynikající výkony. Úvodní zápas nového ročníku však rodákovi z Oakvillu příliš nevyšel, když zejména při druhé brance Coyotes špatně přečetl situaci a Martin Hanzal tak uklízel kotouč takřka do odkryté branky.

Výborným výkonem se naopak uvedl český gólman Michal Neuvirth, který především v první třetině zápasu s Kings předvedl několik důležitých zákroků a udržel tak svůj celek ve hře. Rodák z Ústí nad Labem by tak měl dostat příležitost zřejmě také v zítřejším duelu na ledě Blackhawks.

„Děláme spoustu skvělých věcí,“ řekl trenér Dave Hakstol. „Náš výkon (proti Coyotes) byl vynikající. Pro back-to-back zápas je to přesně ten výkon, který chcete. Je zde však několik věcí, co se týče psychiky, které můžeme dělat trochu lépe.“

Autor: David Hél