forum

TOPlist

Mladíci Flyers vynulovali Islanders. Na Long Islandu vyhráli 4:0

22.9.2016 15:45

První ostrý zápas mají za sebou mladíci Letců z Philadelphie, kteří v rámci přípravy na novou sezónu zavítali do New Yorku, kde vyzvali v nově zrekonstruovaném tréninkovém centru domácí Islanders. Hokejisté Flyers však domácímu publiku překazilo radost, když dokázali nad celkem z Long Islandu vyhrát poměrně snadno 4:0.

První třetina včerejšího duelu nebyla nikterak výrazná a oba celky tak odcházeli po první dvacetiminutovce do šaten za bezbrankového stavu. Od druhé třetiny však Letci přidali a díky brankám Anthony Salinitriho, Stevena Swavelyho, Tyrella Goulbournea a Carsena Twarynskiho se nakonec mohli radovat z vítězství.

Trenéři se během zápasu rozhodli vyzkoušet oba brankáře, kteří si vedli v zápase na jedničku. Třiadvacetiletý americký gólman Alex Lyon dokázal zneškodnit všech 17 střel, které na něj Isles vyslali. Osmnáctiletý Carter Hart pak napodobil svého parťáka a z 11ti střel za svá záda nepustil ani jednu.

S výkonem mladých nadějí Flyers byl spokojen také kouč Dave Hakstol.

„Byl to pro nás pozitivní večer a opravdu dobrý výkon,“ řekl trenér Letců na adresu svých svěřenců. „Celkově, ale v individualitách, se tým od začátku až do konce stále zlepšoval. Pro mě to byl tým, který se skvěle sehrál a byl postupně v každé třetině lepším ve všech aspektech hry. To je přesně to, co chcete vidět.“

Již zítra se k mladíkům Flyers připojí také starší hráči, kteří v dopoledních hodinách odstartují na ledě Skate Zone ve Voorhees kompletní tréninkový kemp Letců. Další zápas pak čeká tým z Philadelphie v pondělí, kdy se rozdělí na dvě poloviny. Jedna část týmu vyzve tým New Jersey Devils, druhá pak New York Islanders.

Autor: David Hél