TOPlist

Preview: Flyers vs. Rangers (příprava)
22.9.2015 20:10

Hokejisté z Philadelphie mají za sebou první dvě přípravná utkání, když se včera celek rozdělil na dvě poloviny a vyzval k souboji tým New Yorku Islanders, který taktéž poslal jednu část týmu do Allentownu a druhá zůstala doma v Barclays Center.

Jedna skupina Letců z Philadelphie okolo kapitána Clauda Girouxa a Jakuba Voráčka se představila na ledě PPL Center, kde Flyers díky brankám Michaela Raffla, Vincenta Lecavaliera, Michaela Del Zotta, Travise Konecnyho a Pierra-Edouarda Bellemara zvítězili 5:3.

Jak již bylo zmíněno, souběžně hraný druhý zápas s Islanders se uskutečnil v brooklynském Barclays Center, novém domově Ostrovanů. Flyers sice dokázal snížit ze stavu 0:3 na 2:3, avšak dotáhnout zápas alespoň do prodloužení se jim už nepodařilo.

Dnes v noci od 01:00 SEČ čeká svěřence kouče Davea Hakstola další přípravný zápas. Tým z Philadelphie totiž na svém ledě ve Wells Fargo Center vyzve mužstvo New Yorku Rangers, které včera dokázalo zvítězit nad New Jersey Devils hladce 6:3.

Jelikož včera ani do jednoho z utkání nezasáhla brankářská jednička Letců Steve Mason, trenér Hakstol potvrdil, že dnes odchytá sedmadvacetiletý rodák z Oakvillu celé utkání. Dokáže kanadský gólman navázat na loňské výkony, kdy odchytal 51 zápasů s úspěšností zákroků 92.8% a průměrem 2.25 gólu na zápas?

Zajímavostí dnešního utkání s Rangers je také to, že oba týmy budou po skončení základní hrací doby testovat nový formát prodloužení, a sice 3 na 3. Jelikož si chtějí oba celky tuto situaci před startem nového ročníku natrénovat, prodloužení proběhne nehledě na výsledek zápasu po základní hrací době.

Flyers (V-P)

Datum Zápas Skóre
22.9.2015 Flyers vs. Islanders - příprava 5:3
22.9.2015 Islanders vs. Flyers - příprava 3:2

Senators (V-V-PP-V-V)

22.9.2015 Rangers vs. Devils - příprava 6:3

Wells Fargo Center (dříve Spectrum II., CoreStates Center, First Union Center a Wachovia Center) je multifunkční hala, která se nachází ve Philadelphii, Pennsylvánii. Wells Fargo Center se nachází v jihozápadní části Philadelphie ve sportovním areálu South Philadelphia Sports Complex, který zahrnuje Linkoln Financial Field (Philadelphia Eagles) a Citizens Bank Park (Philadelphia Phillies). Je to domácí aréna Philadelphie Flyers, basketbalového týmu Philadelphia 76ers, týmu Philadelphie Soul, kteří hrají Arena Football league a lakrosového Philadelphie Wings. Aréna slouží také pro kulturní účely a koncerty. Stadion Wells Fargo Center byl slavnostně otevřen 12. srpna 1996 a nahradil tak již staré Spectrum, které bylo nedávno zbouráno. Celkové náklady na stavbu činily 210 milionů dolarů.

Útočníci: Sam Gagner, Sean Couturier, Wayne Simmonds, RJ Umberger, Scott Laughton, Brayden Schenn, Aaron Palushaj, Nick Cousins, Travis Konecny, Jay Rosehill, Tim Brent, Colin McDonald

Obránci: Nick Schultz, Mark Streit, Travis Sanheim, Shayne Gostisbehere, Evgeni Medvedev, Ivan Provorov

Brankář: Steve Mason