TOPlist

Flyers otočili utkání v Bostonu a vyhráli v prodloužení
22.10.2015 11:35

Odhodlaní přerušit černou sérii porážek na ledě Bostonu nastoupili hokejisté Philadephie ve středu večer na ledě TG Garden.

Flyers šli do vedení v čase 9:28, kdy udeřil Pierre-Edouard Bellemare po přihrávce od Chrise VandeVeldeho. Bruins vyrovnali přesně o čtyři minuty později, když se o srovnání skóre postaral Connolly. Do vedení šli letci opět v čase 15:04, díky Samu Gagnerovi. V čase 16:36 přišlo nešťastné vyloučení Girouxe na čtyři minuty za hru vysokou holí. Přesilovou hru dokázal využít Patrice Bergeron, při jehož střele se mu hokejka zachytila v Neuvirthově masce. Tento zákrok vedl ke zranění, kvůli kterému na začátku druhé části český gólman odstoupil.

Na konci první třetiny ukázal svůj důraz bývalý útočník Philadephie Zac Rinaldo, když si u mantinelu počíhal na Seana Cotouriera, za jeho loket který byl příliš vysoko, byl odměněn pětiminutovým trestem + trestem na 10 minut a do konce utkání. Sean Cotourier se dlouho zvedal z ledu a poté zamířil do kabin. A do hry už nezasáhl. Rinaldo své počínání okomentoval slovy: "Udělal jsem, co jsem mohl, aby to zůstalo v rámci pravidel." Na otázku jestli je spokojený se svým trestem odvětil: "Ano i ne," řekl. "Různí rozhodčí mají odlišné názory. Je to nešťastné, že je zraněný. To je to poslední, co jsem chtěl dělat... Hlavně někomu, koho znám osobně."

Na začátku druhé třetiny střídal českého golmana v brance Steve Mason, jenž šel do hry za stavu 2:2. Při trestu Rinalda, v pětiminutovém oslabení, tečoval Chris Kelly střelu Louiho Erikssona a poslal Bruins do vedení 3:2. Jednalo se o první střelu na Masona v zápase. Čtyři minuty po Kellyho trefě překonal Masona Jimmy Hayes, jenž kanadského gólmana nachytal při špatném postavení střelou z úhlu. Hayes překonal Mason na bližší tyči, což je místo, kde Dallas vstřelil oba jeho góly v úterním zápase.

"Myslím, že to byla nejhorší přesilovka, kterou jsme měli v posledních letech," řekl útočník Wayne Simmonds. "To je nepřijatelné. Myslím však, že jsme ukázali dobrý charakter a bojovnost k tomu, abychom se vrátili do zápasu. "

Do posledního dějství utkání nastoupili Letci ve velkém stylu. V poslední části přestříleli Medvědy v poměru 11:6. Převahu pak svěrenci Davea Hakstola přetavili v branku v čase 47:48. Po přihrávce Jakuba Voráčka a Marka Streita snížil na 4:3 Calude Giroux. O necelé tři minuty později přešel Wayne Simmonds do útočného pásma po levém křídle a vypálil zápěstím střelu pod břevno, vysoko přes levé rameno z Raska, a srovnal tak skóre na 4:4. Ve zbytku poslední dvacetiminutovky branka už nepadla a Flyers si tak podruhé v sezóně mohli vyzkoušet nové prodloužení 3 na 3.

"To je ten druh týmu, kterým chceme být," řekl kapitán Claude Giroux. "Chceme, aby tým tvrdě pracoval. První dvě třetiny, to nebyl ten případ."

"Myslím, že zlom nastal ve třetí třetině. Šli jsme plnou rychlostí do útoku. Něco jsme si řekli v kabině, věděli jsme, že to tak nemůžeme nechat, nevzdávat to," dodal autor vyrovnávající branky Simmonds.

Claude Giroux prolomil černou sérii porážek na ledě Bostonu 2 minuty a 51 vteřin před koncem prodloužení. Kapitán Letců z Philadelphie využil přesilovou hru a rozhodl o výsledku 5:4 pro svůj tým, když z rohu levého kruhu po přihrávce Streita z první propálil Raska. Ukončil tak sérii pěti porážek v TD Garden a svému soupeři prodloužil nepříznivou sérii, kdy medvědi v této sezóně na svém ledě ještě nevyhráli. "Kluci ukázali charakter" řekl brankář Steve Mason, jehož tým dokázal dohnat ztrátu 4:2.

Flyers tak s letošní bilancí 3-2-1 míří do sobotního utkání s New York Rangers, které se uskuteční na ledě Wells Fargo Center.

Boston Bruins – Philadephia Flyers 4:5 OT (2:2, 2:0, 0:2)

Branky: 13:28 Connolly (Bergeron, Marchand), 17:24 Bergeron (Eriksson, Krejčí), 24:31 Kelly (Eriksson, Chára), 28:49 Hayes (Krejčí) – 9:28 Bellemare (VandeVelde, White), 15:04 Gagner (Laughton, Schenn L.), 47:48 Giroux (Voráček, Streit), 50:21 Simmonds (Umberger, Streit), 62:09 Giroux (Dtreit, Voráček)

Sestava Bruins: Rask – Miller, Chára, Eriksson, Bergeron, Marchand – McQuid, Krug, Pastrňák, Krejčí, Hayes – Miller, Cross, Connolly, Spooner, Kelly – Randell, Kemppainen, Rinaldo

Sestava Flyers: Neuvirth (Mason) – Schultz, Streit, Voráček, Giroux, Rafl – Schenn L., Del Zotto, Simonds, Cotourier, Read – Gudas, Medvedev, Umberger, Laughton, Gagner – White, Bellemare, VandeVelde

Střely na branku: 30-37
Úspěšnost střelby: 13,33% - 13,51%
Zablokované střely: 6 – 17
Zásahy brankářů: 32 – 26
Úspěšnost zásahů: 86,49% - 86,67%
Vyloučení: 4 – 3