TOPlist

Další porážka v řadě: Flyers nestačili na Vancouver
3.11.2015 14:30

Mizerná série porážek Philadephie pokračuje. Po čtvrté v řadě prohráli hokejisté Flyers, tentokrát v pondělí večer na ledě Vancouveru 4:1. V těchto prohraných zápasech dokázali Letci vstřelit pouhých šest branek a v této statistice jsou na tom hůř jen kačeři z Anaheimu.

Ze hry bylo odehráno něco málo přes minutu a Canucks šli do vedení zásluhou Jannika Hansena, jenž využil přečíslení dva na jednoho. Domácí začali utkání ve velkém stylu, když po šesti minutách přestříleli Flyers v poměru 8:1. Flyers dominovali ve druhé polovině první části. V útočném pásmu si vytvářeli řadu střeleckých příležitostí, které likvidoval chytající Miller v brance domácích. Miller dokázal proti Flyers vychytat shutout ve svých dvou předchozích vzájemných startech. V závěru třetiny podržel svůj tým proti šanci Braydena Schenna a Vinnyho Lecavaliera.

Do druhé třetiny nastoupili hosté výborně, kdy po bezmála třech minutách dokázali se soupeřem srovnat krok. V čase 22:54 se o vyrovnání postaral Claude Giroux, při asistenci Jakuba Voráčka a Niclase Schultze. Jake Voráček si v pondělním utkání připsal jednu asistenci, avšak se čtyřmi střeleckými pokusy vyšel gólově naprázdno. Prodloužil tak svou černou sérii bez vstřelené branky už na jedenáct utkání. Tato série je pro loňského účastníka All Star Game nejdelší v jeho profesionální kariéře.

Za vyrovnaného stavu 1:1 při hře se čtyřmi hráči na obou stranách poslal do vedení svůj tým Bo Horvat, jenž vykroužil z poza branky a z levého kruhu překonal Masona. V čase 30:10 tak vedly Kosatky 2:1.

"Mohl jsem pokrýt více prostoru v brance," vyčítal si druhý inkasovaný gól brankář Mason. "Neměli jsme dobrý vstup do začátku zápasu, ale vidíme menší záblesky zlepšení naší hry. Vím, že na to poukazujeme stále po každém utkání, ale musíme hrát naplno celých šedesát minut."

„Myslím, že tam bylo hodně zlepšení oproti posledním zápasům," řekl kapitán Claude Giroux, který vstřelil jediný gól Flyers. "Pořádně jsme trénovali a myslím si, že jsme hráli, jak chceme hrát. Je zřejmé, že je tam spousta věcí, které pracují správně, ale skóre tomu nenasvědčuje."

Vancouver podržel výborně chytající brankář Ryan Miller, hlavně do stavu 2:1. Třetí branku domácích přidal 19ti letý Virtanen, jenž obešel obránce Manninga a dostal se do přečíslení dva na jednoho. Pro mladého domácího útočníka to byl vůbec první bod v kariéře NHL.

"Tu situaci jsem trochu podcenil," řekl Manning. "Špatné postavení a hlavně čtení hry. Ať tak či onak, příště musím podat lepší výkon," zpytoval své svědomí mladý obránce Philadelphie.

Čtvrtou branku přidal do prázdné klece hostí Bartowski v čase 59:06 a zpečetil tak vítězství Vancouveru na 4:1.

Flyers se opět trápili hlavně v přesilových hrách. Série nevyužitých početních výhod se protáhla už na dvanáct příležitostí v posledních pěti zápasech.

"Nejsem z toho šťastný, co si budeme povídat," řekl k výkonu svého týmu trenér Hakstol. "Bohužel nám soupeř odskočil ve třetí třetině do dvoubrankového vedení," komentoval slovy průběh utkání "Poté jsme se nedokázali pořádně usadit v útočném pásmu a vyvinou pořádný tlak na soupeře, který bychom potřebovali. Nejsou to teď pro nás šťastné časy, ale jsme tým, zůstáváme pohromadě a budeme tvrdě trénovat."

Nyní Flyers pokračují kanadským tripem do Edmontonu.

VANCOUVER CANUCKS– PHILADEPHIA FLYERS 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Branky: 01:08 Hansen (Horvat, Baertschi), 30:10 Horvat (Tanev), 48:08 Virtanen (Hutton, Miller), 59:06 Bartwski (Vrbata, Sedin) – 22:54 Giroux (Voráček, Schultz)