TOPlist

Ryan White může vynechat až měsíc. Zranění vyřadilo ze hry také Michala Neuvirtha
17.11.2015 20:00

Útočník Letců Ryan White nedohrál sobotní utkání s Carolinou, poté co v průběhu třetí třetiny utrpěl zranění po souboji s obráncem Canes Johnem-Michaelem Lilesem.

V neděli se White podrobil dalšímu vyšetření a vedení Flyers poté oznámilo, že důrazný útočník vynechá se zraněním v horní části těla 2 až 4 týdny.

Do sestavy se tak vrací Brayden Scehnn, jenž utkání v Carolině, které Letci vyhráli 3:2 po prodloužení, sledoval jen z tribuny v roli náhradníka.

Mimo hru je momentálně také český brankář Michal Neuvirth, jehož údajně trápí blíže nespecifikované zranění v horní části těla.

Ještě včera se přitom spekulovalo, že by se s nějakým zraněním mohl potýkat spíše Steve Mason. Jednička Flyers totiž v pondělí dostala volno a nezúčastnila se týmového tréninku.

Trenér Letců z Philadelphie Dave Hakstol však uvedl, že Mason dostal volno, aby si odpočinul a byl připraven na následující utkání. Steve Mason tak bude střežit brankoviště Letců také v dnešním zápase s LA Kings.

Zranění Michala Neuvirtha by nemělo být vážné. Klub jeho zdravotní stav klasifikoval jako day-to-day (ze dne na den).

Po dobu Neuvirthovy absence bude krýt Stevu Masonovi záda Anthony Stolarz, jehož dnes vedení Letců povolalo ze svého farmářského celku Phantoms.

Jedenadvacetiletý gólman v letošním ročníku AHL odchytal devět utkání s bilancí 5 výher, 3 prohry a 1 prohra po prodloužení.

Urostlý Američan obdržel průměrně 1.9 branek na zápas a jeho úspěšnost zákroků činí 93.0%.

Stolarz je již třetím mladíkem, jehož Flyers v posledních dnech povolali z farmy do hlavního týmu.

O víkendu se do Philadelphie přesunul jedenadvacetiletý útočník Taylor Leyer a dvaadvacetiletý zadák Shayne Gostisbehere, jež nastoupili už do sobotního utkání s Hurricanes.

Jejich povolání do prvního týmu bylo reakcí na zranění Marka Streita a RJ Umbergera, kteří budou Letcům chybět nejspíše delší dobu.

Autor: Lukáš Hél